دانلود آهنگ

دانلود آلبوم محمدرضا شجریان به نام طریق عشق

16.8K

دانلود آلبوم محمدرضا شجریان به نام طریق عشق

Download Album Mohammadreza Shajarian – Tarighe Eshgh

محمدرضا شجریان، یکم مهر ۱۳۱۹ در مشهد متولد شد. خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی، با توجه به استعداد و صدای خوبش، تحت تعلیم پدر، که خود قاری قرآن بود، مشغول به پرورش صدای خویش شد. حمدرضا شجریان، رئیس کنونی شورای عالی خانه موسیقی ایران، بنیان‌گذار گروه شهناز و مبدع چند ساز موسیقی می‌باشد. همچنین از فرزندان محمدرضا شجریان، همایون و مژگان در زمینهٔ موسیقی فعالیت دارند. شجریان در قرائت قرآن نیز فعالیت داشته و دعای ربنا معروف‌ترین تلاوت قرآنیِ اوست؛ این اثر توسط سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان اثر ملی ثبت شده‌است. خوانندگان سرشناسی چون ایرج بسطامی، شهرام ناظری، حسام‌الدین سراج، حمیدرضا نوربخش و پسرش همایون از شاگردان شجریان هستند.

دانلود آلبوم محمدرضا شجریان به نام طریق عشق
عوامل اثر

طریق عشق (آلبوم) از محمدرضا شجریان

، آهنگ ساز : پرویز مشکاتیان
جزئیات اثر
طریق عشق عنوان آلبومی ست با خوانندگی محمدرضا شجریان، آهنگسازی پرویز مشکاتیان و اجرای گروه عارف که در سال ۱۳۶۷ در پاریس اجرا و در ۵ مهر ماه ۱۳۹۵ در ایران منتشر شد. این آلبوم در آواز افشاری و نوا اجرا شده و دارای ۱۰ قطعه می‌باشد.

مشخصات آهنگ های آلبوم محمدرضا شجریان طریق عشق

1- پیش درآمد افشاری (گل نوش) 2- تکنوازی سنتور 3- سنتور و آواز 4- چهارمضراب (دل انگیزان) 5- تار و آواز 6- تصنیف دل مجنون 7- نی و آواز 8- کمانچه و آواز 9- تصنیف ساقی 10- تصنیف جان جهان
لینک کوتاه پست :
https://msbmusic.ir/?p=5706
برچسب ها

سایر آهنگهای محمدرضا شجریان

دیدگاه ها